2D Nesting

Solid Edge 2D Nesting ile sac, plastik, ahşap, kumaş ve tekstil ürünleri dahil olmak üzere imalat malzemelerinin iki boyutlu kesilmesi için optimize edilmiş düzenler oluşturun. 2D Yerleştirme, imalatçıların malzeme kullanımını daha etkili bir şekilde yönetmelerine izin vererek zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

2 Boyutlu yerleştirme işlemi veya 2 Boyutlu şekillerin tek bir kesme düzleminde verimli bir şekilde düzenlenmesi, terzilerin onlarca yıldır kullandığı işlemlere çok benzer. Yeni nesil yerleştirme algoritması kullanılarak oluşturulan optimize edilmiş yerleştirme kalıpları, hazırlık süresini, israfı ve maliyetleri önemli ölçüde azaltır.

Güçlü yerleştirme, kapsamlı kontrol

2D Nesting, baştan sona optimize edilmiş yerleştirmeler oluşturmayı hızlı ve kolay hale getirir.

Bütün kontrol elinizde

Herhangi bir kesme teknolojisi veya malzemesinin taleplerini karşılamak için gereken tüm ayarları kontrol edin, parça miktarlarını, sac boyutlarını ve parça rotasyonunu kolayca seçin.

Fire oranını malzemede azaltın

En verimli planı oluşturmak, atıkları veya tam dolmayan sayfaları ortadan kaldırmak için birden çok sayfa boyutu seçin, bu atıklar genellikle malzemenin boşa harcanmasına neden olur.

Solid Edge Mekanik Tasarım ile entegre

Tek bir tıklama ile doğrudan Solid Edge’den başlatın. Yerleştirme için içe aktarılacak parçaları seçmek hızlı ve kolaydır.

CNC Programlama için optimize edilmiştir.

Yerleşimler, Solid Edge CAM Pro‘ya gönderilebilir veya bilgisayar nümerik kontrol (CNC) programlaması için başka bir bilgisayar destekli üretim (CAM) sistemine aktarılabilir.

Birden çok dosya formatıyla çalışın

2D Yerleştirme, Solid Edge sac levha ve parça dosyalarının (PSM ve PAR) yanı sıra DXF ve DWG gibi veri formatlarını da destekler ve otomatik olarak düz çoğaltma verilerini çıkarır.

Zaman kazanın

Solid Edge ortamındaki entegre bir gidiş-dönüş, zamandan tasarruf sağlar ve veri çevirisini önler