Solid Edge 2021’de Öne Çıkan Özellik: Altbölüm Modelleme 

İstediğiniz tüm özellikler ve ihtiyacınız olan her şey! 

Solid Edge 2021 lansmanı ile birlikte kullanıcılar yeni özellikler hakkında merak duymaya başladı. Çok sayıda yeni özellikle ve yeteneği ile Solid Edge kullanıcılarını büyüleyecek. Bu yazıda 2021 Solid Edge özelliklerinden ve yeteneklerinden bahsederek sizlere aşina olmanız için yardımcı olacağız.  

Solid Edge ile Altbölüm Modelleme 

Solid Edge farklı sektörlerdeki tecrübesini ve gözlemlerini kendi bünyesinde kullanmak üzere çalışmalar yapmakta olup kazanımlarını müşterilerine sunmaktadır. Film ve eğlence sektöründe kullanılan teknolojiyi temel alarak altbölüm modellemesini imalat sanayinin ihtiyaçlarına göre uyarlamıştır. Altbölüm modelleme, bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımında günlük yaşamımızda bulunan karmaşık organik şekillere dayalı karmaşık geometrik şekiller oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Kullanıcılar stilize şekiller oluşturabilir ve hatta Solid Edge 2021 ile gelen Alt Bölüm Modelleme ile tasarıma daha fazla ayrıntı eklemek için başlangıç şeklini alt bölümlere ayırabilir. İster CAD yazılımı konusunda uzman, ister deneyimsiz olun; alt bölüm modelleme ile Solid Edge ortamında yüksek kalitede gelişmiş şekiller geliştirebilir ve veri dönüştürme gerekmeksizin Solid Edge’den yararlanabilirsiniz.  

Solid Edge Alt Bölümleme Modelleme uygulaması, şekli kontrol etmek için çokgen bir kafes kullanarak stilize edilmiş bir gövde oluşturmanızı sağlar. Bu kontrol kafesleri tarafından sağlanan daha yüksek kontrol seviyesiyle, eşsiz bir şekil oluşturmak için köşeler, kenarlar çekilebilir ve manipüle edilebilir. Taşı ve döndür, harmanla, simetri vd. gibi çeşitli komutlar, tasarımı istediğiniz şekle yönlendirmenize ve şekillendirmenize izin verir. Solid Edge dünyasını Ayata Yazılım ile keşfedin, özel teklif ve paketlerden yararlanarak tasarım süreçlerinizi hızlandırın ve verimliliği tadın.  

Solid Edge’in yeni Alt Bölüm Modelleme özellikleri hakkında daha fazla bilgi için şu kaynak ve dokümanlara göz atın: 

https://solidedge.siemens.com/wp-content/uploads/2020/06/Siemens-SW-Solid-Edge-Subdivision-Modeling-FS-81947-C3.pdf

Hemen Solid Edge hakkında bilgi almak için uzmanlarımızla görüşün