Solid Edge kullanıcıları için yeni muazzam özelliklerle ve yeteneklerle donatılmış Solid Edge 2021 lansmanı gerçekleştirildi. Bu blog serilerinde, Solid Edge 2021’in yeni özelliklerine ve neler yapabildiğini anlamak için bu serilerimize sürdüreceğiz.

Bu haftanın bloğunda Solid Edge için 3Dfindit.com’dan bahsedeceğiz. 3Dfindit; çevrimiçi bir görsel arama motoru olmakla birlikte teknik arama sürelerinizi önemli ölçüde azaltarak verimliliğinizi artırmanıza olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda web sitesinde; sınıflandırmalar, geometri, filtreler, çizimler ve bunun gibi birçok daha gelişmiş arama işlevlerini kullanarak 3 boyutlu model bulma sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Solid Edge İçin 3Dfindit.com

3Dfindit.com siz mühendislere çeşitli arama yöntemleri sunarken tam olarak aradığınız parçayı bulmanızı kolaylaştıracaktır. Solid Edge’ de kaba taslak bir model oluşturduktan sonra 3Dfindit.com’da bu modele benzeyen daha spesifik parçalar bulabilirsiniz. İçerdiği üreticiler tarafından seçilmiş ve onaylanmış milyonlarca 2 ve 3 boyutlu CAD dosyalarını kendi ihtiyacınıza göre seçerek rahatça kullanabilirsiniz. Uygun modeli bulduğunuzda tek bir tıkla bu parçayı kendi aktif montajınıza ekleyebilir, kullanabilirsiniz.

İhtiyaç duyulan bu CAD dosyaları Solid Edge’ de kullanılmak üzere otomatik olarak oluşturulur. Parçanın kataloğuna göre hareket dizileri, kütle merkezleri, malzemeleri, çevre koruma standartları, sipariş numaraları gibi niteliklerine ulaşabilirsiniz. Test süreciniz için inanılmaz bir kolaylık sağlayacaktır. Bu, mühendislerin modelleri manuel olarak oluşturmak yerine daha önceden oluşturulmuş onaylı parçaları kullanarak veya dağıtarak zamandan büyük ölçüde tasarruf etmelerini sağlar.

Solid Edge dünyasına katılmak ve süreçlerinizi kolaylaştırmak için hemen tıklayın!